Slaná voda v bazénu – Jaké má výhody a jak na to?
Datum zveřejnění:Stále více lidí dává dnes přednost slané úpravě bazénové vody před chlorovou chemií. Jak to? Slaná voda nedráždí oči ani pokožku, má mírné antiseptické účinky a oproti klasické bazénové chemii vyjde i výrazně levněji.
Slanou úpravu vody volí často rodiny s malými dětmi, pro které může být klasický chlór mimořádně agresivní. Také v případě, že máte Vy nebo někdo jiný z rodiny atopický ekzém, je slaný bazén tou správnou volbou.
- Mohou se v něm koupat i osoby s citlivou pokožkou nebo onemocněním kůže (lupénka, atopický ekzém apod.)
- Působí příznivě i na normální pokožku.
- Slaná voda má dokonce mírné antiseptické účinky.
- Jelikož je koncentrace soli ve vodě podobná lidským slzám, nebude vás voda dráždit do očí.
- Udržovat slanou vodu v bazénu není nijak časově ani finančně náročné. Jedna koupací sezóna vás vyjde na pouhých několik stokorun.
- Ušetříte i za bazénovou chemii, jelikož sůl se postará i o řasy a další mikroorganismy.
- Již nebudete muset skladovat ani manipulovat s agresivním chlórem.
- Zbavíte se nepříjemného chlorového zápachu.
Dobrá zpráva je, že slanou úpravu vody si můžete zařídit jak v novém, tak ve stávajícím bazénu. Pro instalaci solničky stačí splňovat následující podmínky:
1. Bazén by měl mít technologickou šachtu, případně jiné místo, kde je uložený filtr.
2. Průměr napojovacího potrubí 50 nebo 63 mm.
3. Minimální průtok vody 6 m3/hod.
Základní investice je zde solonizační jednotka (zařízení, které provádí elektrolýzu). Řádově se jedná o desítky tisíc korun. Bazénová sůl Vás vyjde za jednu koupací sezónu zhruba na 1 500 Kč.
Sůl se zrovna nepřátelí s kovy: pokud tedy máte ve stávajícím bazénu nějaké kovové součástky (žebřík, výměník, elektrický ohřev), bude potřeba je vyměnit buď za plastové, nebo titanové.